Quiz Husdjur Humor Horoskop Hem & inredning

Ellen DeGeneres om nya tjejbilen: "Äntligen slipper vi de läskiga mansbilarna"

29 sep, 2016
author Joel Linde
Joel Linde
Känns det inte märkligt att en stor biltillverkare lanserar en "tjejbil" år 2016? Det tycker i alla fall Ellen DeGeneres som sågar den på ett väldigt roligt sätt.
För att spara den här artiklen måste du vara inloggadLogga in på ditt kontoellerSkapa ett konto kostnadsfritt
Annons

Nyligen lanserade den spanska biltillverkaren Seat, tillsammans med Cosmopolitan, bilen Seat Mii. En av modellerna i serien är Mii by Cosmopolitan, som presenterades under modeveckan i London.

Det här inlägget från Instagram går inte att visa just nu. (E01)

Den sägs vara framtagen för kvinnors speciella behov och krav. Den ska bland annat vara lätt att fickparkera och har en krok för handväskan. Ellen DeGeneres verkar inte särskilt imponerad över bilen och sågar den ganska rejält i det här roliga klippet.

 

Annons

Bild: Seat/Cosmopolitan

Annons